UWAGA!

Z uwagi na niepewną sytuację, związaną z obecnym zagrożeniem epidemicznym, V Pielgrzymka JG24 odbędzie się w terminie jesiennym.
Dokładne informacje pojawią się z odpowiednim wyprzedzeniem!

12 czerwca 2020,  o godzinie 9:00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach, Mszą Świętą rozpocznie się V pielgrzymka JG24.
Motywem przewodnim tegorocznego wędrowania, hasłem i tematem konferencji będą słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Ufam – nie pytam dlaczego”.

Organizatorzy już dziś zapraszają do zapoznania się z „regulaminem” dostępnym na stronie, oraz do zapisów – te przyjmowane są tylko do 1 maja 2020.

Kardynał Wyszyński, nieśmiało zapraszał się do naszej pielgrzymki niemal od początku istnienia Projektu JG24. Najpierw poszukując „chwytliwego” hasła na reklamę jadącą w czasie pielgrzymki na pojazdach technicznych, zupełnym przypadkiem wybór padł na Jego słowa:
„Najważniejsze jest zwycięstwo nad małym, czymś niesłychanie małym – nad sobą.”
Równocześnie, po przeniesieniu księdza Łukasza do nowej parafii, pielgrzymka zmieniła swoją parafię „macierzystą” startując odtąd z kościoła Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach. Kościół ten mieści się przy ulicy … Kard. Wyszyńskiego …
Rok temu nastąpiło kolejne olśnienie. Przez wcześniejsze lata, zupełnie spontanicznie i nieświadomie, kończyliśmy pielgrzymkę po Apelu pod pomnikiem … Prymasa Tysiąclecia …
W tym roku, pięć dni przed piątą pielgrzymką, w Warszawie Kardynał Wyszyński będzie beatyfikowany.

Odpowiadając na to wielkie wydarzenie, zaprosiliśmy Go do wspólnego pielgrzymowania – w czasie drogi będziemy pochylać się nad Jego słowami.
Bardzo gorąco zachęcamy do wspólnego przeżycia tej drogi – fizycznej ale nade wszystko duchowej. Drogi trudnej ale, być może, właśnie Tobie potrzebnej?

Choć przed monitorem to nie to samo, można jednak przeżywać pielgrzymkę „razem z nami”.
Relacja na żywo, przez cały czas trwania wędrówki do Jasnogórskiego Sanktuarium
na facebookowej stronie pielgrzymki.