Działa już formularz, dzięki któremu Ci którzy nie mogą wybrać się z nami, mogą powierzyć naszym modlitwom swoje intencje.
Formularz jest anonimowy!

Hasło tegorocznej pielgrzymki „Chcemy widzieć Cię” jest uzupełnieniem zeszłorocznej nauki wsłuchiwania się w głos Boga. Obok słuchania, to kontakt wzrokowy jest podstawą budowania każdej relacji. Bóg również chce budować wyjątkową relację z każdym z nas.

 Zaprasza nas, abyśmy chcieli dostrzegać Jego działanie w nas samych, w tym, czego doświadczamy w codziennym życiu i otaczających nas ludziach. Nie tylko pragnie, abyśmy zobaczyli Jego, ale również ON chce spoglądać na NAS. Jednak szanując wolną wolę człowieka, potrzebuje pozwolenia, aby Jego wzrok mógł nas przeniknąć i uzdrowić. Ten, który zna nas w pełni, chce pokazać nam jacy jesteśmy naprawdę.

W Ewangelii czytamy, że wzrok Jezusa zmieniał życie ludzi. Jedno spojrzenie pełne miłości skutkowało porzuceniem wszystkiego i pójściem za Nim.
Spojrzenie Jezusa to również odpowiedź na pytania, jakie stawia sobie każde ludzkie serce: kim jestem, do czego jestem powołany?
„A Jezus, WEJRZAWSZY na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.” (J 1,42)

Na drodze uczenia się wpatrywania w Jezusa chcemy iść za Matką. Maryja jest Tą, która doskonale słucha głosu Boga i nieustannie jest wpatrzona w Niego. Dzięki poświęceniu pokory i posłuszeństwu Maryja stała się tak podobna do Boga, że patrząc na Nią widzimy Jego.
To właśnie symbolizuje plakat tegorocznej pielgrzymki – patrzeć na świat przez pryzmat, jakim jest Maryja, czyli widzieć tak, jak w widzi Bóg. Chcemy uczyć się od Niej odpowiadać na Boże wezwanie: „Oto ja” – poznałeś mnie Boże takim, jaki jestem, „Niech mi się stanie” – chcę pełnić Twoją wolę.


 

Czwarta pielgrzymka JG24 wyruszy z kościoła Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – os. Brzeszcze dnia 7 czerwca 2019.
Tradycyjnie już, idziemy niemal non stop, by po 36 godzinach uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Niezmiennie:
– spotykamy się o 8:30, by zapakować plecaki na samochody, odebrać identyfikatory, itp. Wtedy też potrzebujący mogą skorzystać z sakramentu pokuty – kapłani oczekują w konfesjonałach
– o 9:00 rozpoczynamy Eucharystię, a bezpośrednio po niej wyruszamy na szlak
– 126km podzielonych na 15 etapów pokonujemy ze średnią prędkością 5 – 5,2km/h, co ok 10km planowany jest 30 minutowy odpoczynek
– na ostatnim, przedłużonym, postoju uczestniczymy w Eucharystii w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie. Wówczas odczytane są również intencje, które inni nam powierzyli – odnośnik poniżej
– o 21:00 uczestniczymy w Apelu na Jasnej Górze, po nim ok 21:45 pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia oficjalnie kończymy pielgrzymkę JG24
– przez cały czas, dla tych którzy nie mogli się z nami wybrać na pielgrzymkowy szlak, relacjonujemy wędrówkę na specjalnej stronie – odnośnik poniżej

Nowości przewidziane na ten rok:
– po raz pierwszy w tym roku będziemy na żywo transmitować modlitwę różańcową oraz konferencje, które w czasie drogi głosi nasz przewodnik duchowy

Do rozpoczęcia pozostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Choć przed monitorem to nie to samo, zapraszamy jednak do przeżywania pielgrzymki „razem z nami”.
Relacja na bieżąco przez cały czas trwania wędrówki do Jasnogórskiego Sanktuarium
na facebookowej stronie pielgrzymki.
W tym roku również, po raz pierwszy, na żywo różaniec oraz konferencje – zapraszamy do współudziału!